“Sanatın her alanı Time Güzel Sanatlarda”

Özgür Güneş, Kurucu

7
Yıllık Tecrübe
20
Eğitim Programı
30
Tecrübeli Eğitmen

Neden Time

Time Güzel Sanatlar Kursu detaylı sunumuna buradan ulaşabilirsiniz.

Müzik eğitimini, anadil öğrenimi olarak kabul ediyoruz.

Enstrüman çalabilmek, yeni bir donanımı kullanabilme becerisidir. Öğrenim, dil öğreniminde olduğu gibi tekrarlanarak gerçekleşir. Küçük bilgiler, zincirleme eklenerek bütüne ulaşır. Parçalar notaları okumadan ezbere öğretilmez; notalar ise parmak numaralarına kısıtlı kalarak öğrenilmez. Önemli olan sadece bir parçayı çalabilme becerisi değil, parçanın içerdiği bilgi ve becerileri yeni parçalarda da bağımsız kullanabilmektir. Bu nedenle, bilgileri küçük adımlara bölerek, öğrencinin anlayacağı düzeyde uygulamalı olarak anlatıyoruz.

Eğitmenlerimiz, öğrenciye bilgileri özümsemesi için ders sürecinde rehberlik ediyor. Öğrenimde sorumluluk ve uygulama ise öğrenciye ait. Böylece gerekli donanıma sahip öğrenci, evde de öğrendiği parçaları kendi sorumluluğunda, gururla çalmak için hazır oluyor.

Müzik eğitimi neden önemlidir?

Araştırmalar, müzik dinleme ve öğrenmenin, çocuklarda matematik ve dil becerilerini artırdığını, yaratıcı ve çözümsel düşünmeyi geliştirdiğini ve sosyal becerileri desteklediğini ortaya koyuyor. Az sayıda müzik dersine katılmış olmak bile, nöronlar arasındaki bağlantının gelişmesine katkıda bulunuyor. Müzik, kişilerin biçim, yapı ve kalıplar ile zaman ve sembolleri daha iyi anlamasına yardım ettiği gibi, onları daha iyi birer dinleyici de yapıyor. Müzik öğrenirken, beynin sadece sağ veya sol yarımküresi değil, tümü kullanılıyor. Müzik eğitimi sayesinde koordinasyon öğreniliyor, bellek ve odaklanma gelişiyor; ders çalışma konusunda disiplinli ve sabırlı olmak öğreniliyor.

Müzik eğitiminin akademik yaşama katkıları

New York’ta müzik ve sanat eğitimiyle desteklenmiş müfredat programında (LEAP) sadece başarılı öğrencilerin değil, belki daha da önemlisi her seviyeden öğrencinin okul notlarının yükseldiği saptandı. Müzik ayrıca matematik ve yabancı dil öğrenimine de destek veriyor.

Öğretmen sayı saymayı ve matematiğin temellerini öğretirken ritimden faydalanıyor. Yabancı dil öğreniminde ise, şarkılardan yararlanarak, dilin beyinde kalıcı olması sağlanıyor. Araştırmalar orta öğrenim öğrencileri arasında müzik ile ilgilenenlerin, müzik ile ilgilenmeyen öğrencilere göre daha yüksek not ortalamaları olduğunu gösteriyor.

New York Devlet Okulları Eğitim ve Profesyonel Gelişim Bölümü, Sanat ve Kültür Eğitimi İdaresi Direktörü Mary Jane Collett’e göre; iyi öğretilen ardışık bir müzik müfredatı sadece müzik öğretmekle kalmıyor, öğrenciye aynı zamanda dinleme, tepki verme, görme, dokunma ve hareket etme becerilerini de kazandırıyor.

Herhangi bir konuda ortaya çıkan öğrenme isteksizliğinin, kurumun yetersizliği veya yetkin olmayan eğitmen kadrosundan kaynaklandığını düşünüyoruz. Bu olasılığı ortadan yok ederek eğitimin sağlıklı ilerlemesine olanak tanımak, kurumumuzda birinci önem sırasında yer alıyor.

Okulumuzda öğrencilerimiz için dinamik, etkileşimli ve eğlenceli bir öğrenme tabanı oluşturarak, öğretmenlerimizi eğiterek, yarattığımız pedagojik müzik metot kitaplarından yararlanarak, hedeflerimize ulaşmaktan gurur duyuyoruz.

Enstrüman çalabilmek, yeni bir donanımı kullanabilme becerisidir. Öğrenim, dil öğreniminde olduğu gibi tekrarlanarak gerçekleşir. Küçük bilgiler, zincirleme eklenerek bütüne ulaşır. Parçalar notaları okumadan ezbere öğretilmez; notalar ise parmak numaralarına kısıtlı kalarak öğrenilmez. Önemli olan sadece bir parçayı çalabilme becerisi değil, parçanın içerdiği bilgi ve becerileri yeni parçalarda bağımsız kullanabilmektir. Bu nedenle, bilgileri küçük adımlara bölerek, öğrencinin anlayacağı düzeyde uygulamalı olarak anlatıyoruz. Eğitmenlerimiz, öğrenciye bilgileri özümsemesi için ders sürecinde rehberlik ediyor. Öğrenimde sorumluluk ve uygulama ise öğrenciye ait. Böylece gerekli donanıma sahip öğrenci, evde de öğrendiği parçaları kendi sorumluluğunda, gururla çalmak için hazır oluyor.

Time Ayrıcalıkları

Okulumuzu ayrıştıran özellikler nelerdir?

Time Güzel Sanatlar’da alışagelmiş, geleneksel yapının aksine; eğitimde yetenek aranmıyor. Doğru eğitim yaklaşımları ve öğrenim teknikleri ile herkesin müzik, tiyatro ve dans dalında kendini geliştirerek keyif alabileceği donanıma sahip olabileceğine inanıyoruz. Bu özel ve yenilikçi eğitim modelimiz, tüm branşları birbirine bağlayan ortak felsefeyi oluşturuyor. Eğitmen olarak görevimiz gerekli bilgi ve beceriyi çözümleyip, en rahat uygulama yollarını göstermek; öğrencinin görevi ise öğrenmek… Öğrencinin katılımcı olmasını, sorumluluk üstlenmesini, sorgulamasını ve kendi öğrenimine katkıda bulunmasını destekliyoruz. Çünkü sürekli öğretmene bağımlı bir öğrenim yaklaşımının, öğrencide başarma duygusu değil, hayal kırıklığı yaratacağını biliyoruz.

Öğrenim tecrübesini eğitmenlerimiz yaratır.

Eğitimde, öğretmenin konumu ve üstlendiği sorumlulukları önemsiyor, değerli buluyoruz. Farklı disiplinlerinden gelen tüm eğitim kadromuzun kendi dalında bilimsel araştırmalar yapan, eğitim seminerlerine katılan, öğrenci ve veliyle iletişim kurabilen, pedagojik yaklaşımda uzman, çocukları ve mesleğini seven, saygı duyan, kişisel gelişime açık öğretmenler olmasına önem veriyoruz. Tüm eğitim kadromuzun, Time Guzel Sanatlar Merkezi eğitim ve öğrenim yaklaşımı ve hedeflerinde etkin, donanım sahibi olmasına özen gösteriyoruz. Yeterince donanımlı olmayan bir eğitmenın, öğrencinin müzik yaşamında sıkıntı yaratması kaçınılmaz olduğunun bilincindeyiz. Müzik eğitimi, bir usta-çırak ilişkisidir. Öğrencilerimizin sadece bir enstrüman öğreniminden değil, yaşam boyu müzikle kuracağı ilişkiden kendimizi sorumlu hissediyoruz. Eğitim kadromuz, çalışmalarını sürekli eğitim programında, akademik yıl boyunca sürdürüyor.

Time Güzel Sanatlar En İyi Eğitimi Sağlamak için;

 • Uzman Öğretmen Kadrosu
  İletişim becerileri yüksek, uzman, deneyimli ve kadrolu öğretmenler.
 • M.E.B. Onaylı Sertifika
  Eğitmenlik yapmak veya uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için sertifika programları.
 • Birebir veya 2 Kişilik Sınıflar
  Özel ilgi isteyenler için birebir veya 2 kişilik özel sınıflar.
 • Ders Dışı Etkinlikler
  Sosyal olmayı sevenler için orkestra çalışmaları, öğrenci konserleri ve sergiler.
 • Öğrenci Otomasyon Sistemi
  Online otomasyon sitemi ile tüm öğrenci işleri kontrol altında.
 • Etüt Sınıfları
  Ders dışında da çalışmak isterseniz etüt sınıflarımız sizin için uygun.
 • Modern ve Klimalı Sınıflar
  Kendinizi rahat hissedeceğiniz konforlu, ferah, modern ve kaliteli bir okul ortamı.
 • Bekleme Salonu
  Bekleme salonumuzda sıkılmadan müzik dinleyin, süreli yayın okuyun veya tv izleyin.
 • Ücretsiz Mini Kafeterya
  Bekleme salonumuzda beklerken sıcak bir kahveye ne dersiniz?
 • Kablosuz İnternet
  İnternetsiz yapamayanlar için fiber hızlı, sınırsız ve güvenli kablosuz internet.
 • Süreli Yayınlar
  Her ay yenilenen bilim ve sanat dergileri, okumayı seven öğrencilerimiz için.
 • Ücretsiz Fotokopi
  Nota ve çalışma kağıtlarınızı ücretsiz çoğaltın.
 • Kolay Ulaşım
  Otobüs, dolmuş o duraklarına çok yakın yerdeyiz.
 • Kredi Kartı ile Ödeme İmkanı
  Tüm kredi kartları ile peşin fiyatına taksit imkanından yararlanın.
HEMEN ARA BİLGİ AL