MODER DANS EĞİTİMİ NEDİR?

Modern dans, sürekli kendini yenileyen ve doğaçlamalara açık, yapılırken bedenin keşfi ve doğru kullanımı, kondisyon ve kas esnekliğinin arttırılması, denge, koordinasyon, ağırlık merkezlerinin kullanılması konuları üzerinde de duran bir dans disiplinidir. Graham, Cunningham, Release gibi temel teknikler öğretilirken zıplamalar ve dönüşlere ayrı özen gösterilir. Bunun sebebi, modern dansta bale disiplininden esinlenilen dönüşler ve zıplamalar yer alır. Çocuklarımızın bedensel açıdan bir forma girmeleri, sosyalleşmeleri, kendilerini dans ve müzikle ifade edebilmeleri açısından dans eğitimi onların gelişim süreçlerinde önemli rol oynamaktadır.

Tüm dünyada olduğu gibi, Time Güzel Sanatlar’da da Modern Dans derslerimiz ,temel beden egzersizleri, stretching, kondisyon ile başlamakta sonrasında  hareket dizgeleri ve hareket  kombinasyonlarıyla devam etmektedir.  Çocuklarımız uzman eğitmen kadromuzla modern dans tekniklerinin yanı sıra yaratıcılık, doğaçlama ve temel dans eğitimi ile devam eden bir eğitim süreci geçirmektedirler.

Time Güzel Sanatlar dans derslerimizin temel amacı çocuklarımızın beden, ritim ve koordinasyon kavramları arasında ilişki kurma becerilerini geliştirmektir. Bu sayede hareket kapasitelerini de arttırtmış ve grup halinde yapılan takım çalışmalarında rol almanın önemini, koreografik açıdan tecrübe etmiş olacaklardır.

Bütün Time Güzel Sanatlar şubelerimizde Modern Dans derslerinin belirli yaş gruplarına göre sınıflandırmaları ve bu sınıflara özel öğretici tekniklerle Modern Dans disiplini öğrencilere verilmektedir.

  • TIME GÜZEL SANATLAR 6-8 YAŞ MODERN DANS SINIFLARIMIZ

Modern dans hazırlık sınıfı olarak adlandırdığımız bu sınıflarda uzman eğitmenlerimiz eşliğinde, hareketleri belirli adım ve kalıplara bölerek, müziğin ve duyguların yardımı ile parçadan bütüne bir olgu yaratarak modern dans tekniğine giriş yapılmaktadır. Her sınıfımızda olduğu gibi, hazırlık modern dans sınıflarımız da görkemli yıl sonu gösterilerimizde sahne tecrübesini yaşamaktadırlar.

  •  TIME GÜZEL SANATLAR 9-11 YAŞ MODERN DANS SINIFLARIMIZ

Modern Dans Class/1 olarak adlandırdığımız bu yaş gruplarında Time Güzel Sanatlar olarak amacımız belirli temel teknikleri almış olan öğrencilerimize bu teknikleri kendi doğallıkları ve yaratıcılıkları ile birleştirerek özgün davranışlar ve hareketler altında sunmalarını sağlamaktır. Kısacası Öğrenmiş oldukları tekniklere kendi ruhlarından ve stillerinden ritmik tavırlar oluşturmalarını, bu sayede doğaçlayabilme becerilerini geliştirmelerini sağlamış olacaklardır.

  • TIME GÜZEL SANATLAR 12 YAŞ VE ÜSTÜ (YETİŞKİN) MODERN DANS SINIFLARIMIZ

         Müziğin ve duyguların hareketlere dönüştürülerek en zengin biçimde icra edilmesini amaçladığımız modern dans derslerimizin yoğun olarak devam ettiği diğer sınıflarımız da 12 Yaş ve Yetişkin  Modern Dans sınıflarımızdır. Bu sınıflarda belirli hareket kombinasyonlarını tamamlayabilen öğrencilerimiz artık emprovize seviyesine gelmiş olup, kendi vücut hakimiyetini sağlayabilme ve yeni koreografik çalışmalar içinde kendini gösterebilme durumuna gelmişlerdir.

TIME GÜZEL SANATLAR’DA MODERN DANS DERSLERİMİZE SİZLERİ DE BEKLERİZ! 

Time Güzel Sanatlar Modern dans eğitim programımızda hafta içi ve hafta sonu grup seçeneklerimiz mevcuttur. Uzman öğretmenlerimiz öğrencilerimizin bedensel yetisine göre uygun sınıflara yönlendirme yapmaktadırlar.

TIME GÜZEL SANATLAR YIL SONU GÖSTERİSİ

Time Güzel Sanatlar tüm şubelerimizde öğrencilerimiz, Bale sınıflarımızda haftada 2 gün olmak üzere alanında uzman eğitimcilerimiz eşliğinde uygun sınıflara yönlendirilerek eğitimlerine başlamakta ve devam ettirmektedirler. Bunun yanında her yıl düzenlenen görkemli yıl sonu resitallerimizde tüm dansçılarımız sahneye çıkarak seyirciyle buluşmakta ve bu deneyimi kazanarak kendilerine sanat dolu bir hayatın kapılarını açmaktadırlar.

Geçtiğimiz sezon 2800 kişiye resital veren Time Güzel Sanatlar öğrencileri sahne sanatları gösterisinden sizin için seçtiğimiz karelere galerimizden ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA BİLGİ AL