BALE NEDİR? BALE EĞİTİMİ 

Bale, temel anlamda öğrenilmesi uzun yıllar süren, emek ve sabır isteyen, teknik kurallarla donatılmış tarihi çok eskilere dayanan bir dans disiplinidir. İçinde barındırdığı teknik ve adımsal kombinasyonlarla tüm dansların temelini oluşturmaktadır. En çok öğrenilen danslar arasında olan bale, kendine özgü teknikleri, geleneksel yöntemleriyle gerçekleştirilen bir dans türüdür. Müziğin, dekorun ve hareketlerin bu kadar uyumlu olması bale dansının en güçlü yanlarındandır. Çoğu zaman tiyatral bir gösteri olarak tanımlanmış olan bale; müzik, duygu, dekor, hareket ve hikaye figürlerini içeren bir sahne sanatıdır

Çoğu dans türünde olduğu gibi bale de yüzyıllar boyunca belirli değişimlere uğramış ve çeşitli dallara ayrılmıştır. Farklı kültürlerce yorumlanan balenin dünyada en çok öğretilen türü klasik baledir. Time Güzel Sanatlar olarak bale eğitimine hem çocuklarımızın fiziksel gelişimleri için hem de dünyaca bilinen ve izlenen bu disiplinin kendi çocuklarımızca da icra edilmesini istediğimiz için bu profesyonel branş alanında bale sınıflarımız oluşturulmuştur.

Time Sanat okullarında verilen bale eğitimi ile uzman eğitmenler eşliğinde bu dansı severek öğrenmek ve yapmak mümkündür. Teknik anlamda zaman isteyen ve zorlu bir çalışma süreci olan bale disiplini çerçevesinde Time Güzel Sanatlar olarak yerli ve yabancı eğitimcilerle yaş gruplarına özel klasik bale sınıflarımız mevcuttur.

TIME GÜZEL SANATLAR KLASİK BALE PROGRALARIMIZIN AMACI;

-Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini keşfetmesini sağlamak ve bunu geliştirmek.

-Dans disiplinini özümsetmek.

-Balenin teknik terimlerini uygulamalı olarak öğretmek.

-Çocuklarımızın sanatsal ilgisini ve standartlarını arttırmak.

-Dans, ritim, müzik ilişkisini kurmalarını sağlamak.

-Bale disiplini içinde çocuklarımızın bedensel ve ruhsal gelişimlerinde belli bir forma girmelerini sağlamak, zarif ve esnek bir vücut yapısı oluşturmalarına katkıda bulunmak.

-Bale ve diğer danslar hakkında donanımlı bireyler yetiştirmek.

TIME GÜZEL SANATLAR MİNİ BALE SINIFLARIMIZ VE EĞİTİMLERİMİZ

– Time Güzel Sanatlar mini bale sınıflarımız,3-5 yaş arası çocuklarımızın baleye ön hazırlık olara eğitim gördükleri özel yöntemlerle geliştirilmiş sınıflarımızdır.

-Öğrencilerimiz kas gelişimlerinde faydalı mini kondisyon hareketleri.

-vücut sınırlarını tanıma.

-Duruş ve postür gelişimi, duruş bozukluklarını önleme

-Esnekli becerisi kazanımı

-Özgüven ve kişilik duygusu gelişimi, kendini ifade etme gücü.

-Sınıf içi uyumu, takım çalışması ve sorumluluk bilinci kazanımı.

-Oyunla iç içe müzik ve hareket bilgisi eğitimi

TIME GÜZEL SANATLAR 6-7 YAŞ BALE 1. SINIFLAR VE EĞİTİMLERİMİZ

Time Güzel Sanatlar Klasik Bale eğitimlerine başlamadan önce çocuklarımızın son adımları 1. sınıflarımızdır. Programın amacı çocuklara baleyi sevdirmek, özgüvenlerini geliştirmek, dans kültürünü tanıtmak, estetik duruş kazandırmak ve profesyonel dansçılığa giden yolda temellerini sağlam atmaktır.

-Esneklik ve hareket kabiliyeti kazanımı

-Gelişmiş müzik ve ritim takibi

-Doğru kas ve vücut yapısına sahip olma

-Sosyal bireyler olma.

TIME GÜZEL SANATLAR 8-10 YAŞ BALE 2. SINIFLARIMIZ VE EĞİTİMLERİMİZ

-Akademik eğitim almaya hazır hale gelme

-Sahne tecrübesi kazanımı

-Sınavlar için gerekli teknik bilgi kazanımı

-Gelişmiş point kazanımı

TIME GÜZEL SANATLAR YIL SONU GÖSTERİSİ

Time Güzel Sanatlar tüm şubelerimizde öğrencilerimiz, Bale sınıflarımızda haftada 2 gün olmak üzere alanında uzman eğitimcilerimiz eşliğinde uygun sınıflara yönlendirilerek eğitimlerine başlamakta ve devam ettirmektedirler. Bunun yanında her yıl düzenlenen görkemli yıl sonu resitallerimizde tüm dansçılarımız sahneye çıkarak seyirciyle buluşmakta ve bu deneyimi kazanarak kendilerine sanat dolu bir hayatın kapılarını açmaktadırlar.

Geçtiğimiz sezon 2800 kişiye resital veren Time Güzel Sanatlar öğrencileri sahne sanatları gösterisinden sizin için seçtiğimiz karelere galerimizden ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA BİLGİ AL